In-karta

Společnost XT-Card a.s. spolupracuje na projektu In-karta

České dráhy, a.s. zavádějí pro své zákazníky bezkontaktní čipové karty, které nahradí téměř milion dosavadních papírových zlevněných jízdenek a slevových karet. Tyto víceúčelové karty vydává železniční dopravce pod obchodním názvem In-karta a je možné je využít jako slevový průkaz pro nákup jízdenek se zákaznickou slevou. České dráhy, a.s. do budoucna připravují další produkty elektronických jízdenek na platformě In-karty.

Od září 2006 jsou papírové průkazy Z karta, Junior pas a Senior pas na konci své platnosti nahrazovány zákazníkům bezkontaktní čipovou kartou In-karta. Karta nese podle kategorie zákazníka aplikaci In-zákazník, In-junior a In-senior. Všechny tyto nové karty nabízí možnost uplatnění slevy při nákupu mezinárodních jízdenek v rámci programu Rail plus (slevy v železničních sítích okolních států).

In-karta v budoucnu zastřeší systém obchodních nabídek společnosti České dráhy, a.s,  v nové elektronické podobě. Bude to např. digitální forma kilometrické banky nebo předplatních jízdenek. Systém rovněž umožní poskytovat klientům další služby a výhody – např. věrnostní program podobný tomu, který nabízejí letecké společnosti, mobilní operátoři a podobně.

Použití moderní technologie In-karet v odbavovacím procesu zvyšuje konkurenceschopnost Českých drah, a.s. na liberalizovaném dopravním trhu, podporuje možnosti systémové integrace a zároveň nabízí větší komfort cestování pro zákazníky Českých drah, a.s.